3D друк

3D друк у Києві та Україні.

3D друк насправді це образне позначення методу пошарового вирощування готового виробу за його тривимірним кресленням – 3D моделі. Образ виробу, що міститься в 3D файлі, розрізається на рівні шари завтовшки 25-50-100 мкм (для фотополімерної 3д друку) або 100-400 мкм (для 3д друку FDM пластиками PLA ABS PET і т.д.) залежно від необхідної якості кінцевої поверхні, міцності, призначення виробу, і потім, шар за шаром, наноситися спочатку на друкарську платформу, потім шар на шар, і так до останнього завершального шару.

Технологій 3D друку існує досить багато, але останнім часом найбільш широко представлена технологія FDM – нанесення шару за шаром розплавленого пластику. Ця технологія при порівняно невисокій вартості кінцевого виробу дозволяє отримати повністю готову до застосування деталь із властивостями оригінального пластику – високою температурою плавлення, хімічною стійкістю, достатньою міцністю та фактично не вимагає пост-обробки, на відміну від інших технологій (SLA, фотополімерний друк), які вимагають. закріплення та просочення деталі в хімічних реактивах. З іншого боку, якість 3Д друку фотополімером значно вища, шар нарізки може бути до 25 мкм завтовшки, що візуально робить деталь абсолютно гладкою.

В даний час ми виконуємо замовлення на 3D принтерах

BigBox 3D, MakerBot Replicator2, MakerBot Replicator2Х, Ultimaker, FlashForge Creator друкують пластиками PLA, ABS, HIPS, PET, Neylon, полікарбонатні пластики, еластан і т.д. Максимальний розмір цільного виробу, який ми можемо виготовити без порізки моделі, на частині може досягати 415х415 мм і висотою до 415 мм.

Wanhao d7 plus виробляє 3д друк фотополімерними смолами всіх типів із довжиною хвилі полімеризації до 415 нм – FunToDo, Wanhao resin та подібні. висота шару друку від 25 мкм, максимальний розмір виробу для фотополімерного друку 3д без поділу на частини 120х68х200 мм.

Усього зараз наш парк 3д принтерів налічує 16 3D принтерів

Великі вироби можуть бути порізані на менші частини, потім зібрані в єдину велику деталь.

Надруковані на наших принтерах вироби можна забрати в офісі, або отримати на найближче відділення “Нової Пошти”. Невеликі замовлення зазвичай виконуються у день звернення. Форма оплати – будь-яка

Основні матеріали для 3D друку

Пластик PLA – Полилактид (PLA, ПЛА)

Полілактид – один з найзручніших і широко використовуються для 3Д друку термопластиків, що обумовлюється відразу кількома факторами. Пластик PLA відомий своєю екологічністю. Цей матеріал є полімером молочної кислоти, що робить PLA повністю матеріалом, що біорозкладається. Сировиною для виробництва полілактиду служать кукурудза та цукрова тростина. У той же час екологічність полілактиду зумовлює його недовговічність (3-5 років). Як правило, моделі з PLA не призначаються для функціонального використання, а служать як прототипи, дизайнерські моделі, сувеніри та іграшки.

PLA має низьку термоусадку, тобто втрату об’єму при охолодженні, що сприяє запобіганню деформаціям, і дозволяє застосовувати даний пластик для виготовлення великих виробів.

Технічні характеристики

 • Температура розм’якшення: 50°С.
 • Твердість (за Роквеллом): 76-88 МПа.
 • Ударна міцність: (при 23°C) КДж/м².
 • Міцність під час розтягування: 10–60 МПа.
 • Міцність при згинанні: 88-119 МПа.
 • Відносне подовження: 15-380%.
 • Усадка (при виготовленні виробів): відсутня.
 • Вологопоглинання: 0,5-50%.
 • Модуль пружності при розтягуванні при 23 ° С: 350-2800 МПа.

Пластик ABS – Акрилонітрилбутадієнстирол (ABS, АБС)

ABS-пластик – найпопулярніший термопластик з використовуються в 3D-друку, але не найпоширеніший. Така суперечність пояснюється певними труднощами технічного характеру, що виникають під час друку ABS. Бажання умільців використовувати ABS обумовлюється відмінними механічними властивостями, довговічністю та низькою вартістю цього матеріалу. У промисловості ABS-пластик вже набуває широкого застосування: виробництво деталей автомобілів, корпусів різних пристроїв, контейнерів, сувенірів, різних побутових аксесуарів та ін.

ABS-пластик стійкий до вологи, кислот та олії, має досить високі показники термостійкості – від 90°C до 110°C. На жаль, деякі види матеріалу руйнуються під впливом прямого сонячного світла, що обмежує застосування. В той же час, ABS-пластик легко піддається фарбуванню, що дозволяє наносити захисні покриття на немеханічні елементи.

Основним мінусом ABS-пластику можна вважати високий ступінь усадки при охолодженні – матеріал може втратити до 0,8% -3% обсягу. Цей ефект може призвести до значних деформацій моделі, закручування перших шарів та розтріскування.

Хороша розчинність ABS-пластику в ацетоні дуже корисна, тому що дозволяє виробляти великі моделі частинами з подальшим склеюванням, що значно розширює можливості недорогих настільних принтерів.

Характеристики пластику ABS:

 • Межа міцності на розрив 30 МПа (2400 МПа (23°C))
 • Ударна міцність 130 (при 23°C), 100 (при –30°C) КДж/м²
 • Температура розм’якшення ~ 100°C
 • Температура плавлення ~ 220°C
 • Термоусадка до 0,8-3%

Застосування ABS та PLA пластиків

ABS-пластик PLA-пластик
Підходить для механічних моделей та рухомих частин Дитячі іграшки та приладдя
Канцелярські вироби Підшипники ковзання
Рекламне приладдя Макети котеджів, будинків, ділянок (архітектурні макети)
Корпуси для техніки Лиття пластмас та металів, лиття в силікон, виготовлення оснастки
Макети котеджів, будинків, ділянок (архітектурні макети)
Вироби сантехніки

Удароміцний полістирол (HIPS)

Удароміцний полістирол широко використовується в промисловості для виробництва різних побутових виробів, будівельних матеріалів, одноразового посуду, іграшок, медичних інструментів та ін.
При 3D-друку полістирол демонструє фізичні властивості, дуже схожі на популярний ABS-пластик.

Характеристики пластику HIPS

 • Температура плавлення 230-240 ° С
 • Робоча температура до 100 °С
 • Межа міцності на вигин 33 Мпа
 • Межа міцності на розрив 62 Мпа
 • Модуль пружності при згинанні 2280 МПа
 • Відносне подовження при розриві 65%
 • Усадка при охолодженні 0,8%
 • Щільність матеріалу Близько 1,05 г/см³

Також ми друкуємо пластиками PET, Neylon, полікарбонатні пластики, еластан і т.д. , з характеристиками яких ви можете ознайомитись у цій статті:  Витратні матеріали для 3д друку

Друк 3Д фотополімерами виробляється в основному смолами голландської фірми FunToDo , що забезпечують високу якість виробів за прийнятною ціною.

Основні технічні характеристики фотополімерних смол FunToDo:

Тип матеріала Фотополімерна смола
Колір Білий/Сірий/будь-який при використанні фарбуючих пігментів
Розчинність у воді Не розчиняється
Відносна густина 1,15 г/см3
Температура експлуатації до 90 ˚С для FTD SW/до 200 ˚С для FTD IB
Твердість за Шором за шкалою D от 83
В’язкість ~95 МПа*с при 25 ˚С

З детальними характеристиками смол ви можете ознайомитись на офіційному  сайті компанії FunToDo

Чекаємо на ваші замовлення!

дзвоніть (068) 210-22-23, (044) 482-03-89

надсилайте  файли  3dprinting@ukr.net