3D сканування, 3D моделювання

Що таке 3D сканування та 3D моделювання

3D сканування (тривимірне сканування) це процес, у ході якого за допомогою спеціального високотехнологічного пристрою – 3d сканера – аналізується геометрія фізичного об’єкта, фіксуються його розміри, і на основі отриманих даних створюється його тривимірна комп’ютерна модель. 3D сканування в рази скорочує час і трудовитрати 3d дизайнера, якщо необхідно отримати 3х мірну модель предмета з великою кількістю складних поверхонь, яку звичайними приладами виміряти неможливо, або доведеться довго і болісно працювати, щоб отримати результати необхідної точності.

3D моделювання це процес створення комп’ютерної тривимірної моделі будь-якого об’єкта за допомогою спеціальних програм тривимірного моделювання (наприклад, цілком вдалими і безкоштовними є програми meshmixer, sketchUp та інші). На відміну від 3D сканування, при 3D моделюванні дизайнер покроково у програмі будує модель, ґрунтуючись на заданих замовником розмірах об’єкта (креслення, ескіз тощо) або даних проведених вимірювань по готовому виробу.

Обидва варіанти створення 3д моделей належать до методів реверсного інжинірингу, тобто, створення електронного образу об’єкта за його готовою моделлю або готовим виробом.

Для чого використовується 3D сканування та 3D моделювання

3D сканування та 3D моделювання відносяться до т.зв. методам реверсного інжинірингу, коли необхідно відтворити або скопіювати існуючий об’єкт, але його креслення, технічна документація частково відсутні або втрачені. У цьому випадку на допомогу приходить 3D сканування, що дозволяє з високою точністю безконтактно зафіксувати параметри об’єкта, і спочатку створити віртуальну тривимірну копію об’єкта, навіть якщо сам об’єкт, наприклад, пошкоджений.

3D сканування та 3D моделювання використовується як початковий етап створення точної копії оригінального об’єкта. Отримана у процесі сканування та моделювання 3D модель згодом може бути вирощена на 3D принтері або відфрезерована на багатоосьовому ЧПУ верстаті.

3D моделювання також використовується для візуалізації різних об’єктів – меблів, інтер’єру, архітектури, машин, механізмів та багато іншого.

Вартість 3Д моделювання зазвичай нижча, ніж вартість 3д сканування, тому що не вимагає застосування дорогого обладнання.

Що ми можемо запропонувати

Для роботи ми використовуємо сканери:
1. Сканер власної розробки методом структурного світла
– Розмір від 30мм до 500мм (великі об’єкти скануються частинами)
– Точність до 0,5%

2. Сканер Prime Sense на основі лазерного підсвічування
– Розмір об’єкта від 250мм до 2 метрів
– точність до 1%

Вартість 3D сканування визначається індивідуально залежно від складності об’єкта. Орієнтовно від 700 грн.

Вартість 3D моделювання залежить від складності моделі, наявності креслення чи зразка виробу. Орієнтовно від 200 грн.

Чекаємо на ваші замовлення!

телефонуйте (068) 210-22-23, (044) 482-03-89

відправляйте файли  3dprinting@ukr.net